Náhradné plnenie

Čo je náhradné plnenie?

Ak zamestnávateľ zamestnáva aspoň 20 zamestnancov, je povinný v počte 3,2 % z celkového počtu zamestnancov zamestnávať aj občanov so zdravotným postihnutím. 

Okrem možnosti priamo zamestnať občana so zdravotným postihnutím má zamestnávateľ aj ďalšie možnosti, ako si túto povinnosť môže splniť:

1. Prvou z nich je tzv. „zadanie zákazky“, teda nákup výrobkov alebo služieb od pracovísk zamestnávajúcich zdravotne postihnutých (chránené dielne).

2. Druhou alternatívou je zaplatenie odvodu úradu práce, sociálnych vecí a rodiny (tento odvod je dosť vysoký).

 

Čo je výhodnejšie?

Posúďte samy: keď zaplatíte odvod, nič z toho nemáte. Keď objednáte výrobky z chránenej dielne, získate výrobky napr. pre zamestnancov, do spotreby alebo na reklamné či reprezentačné účely. Suma, ktorú musíte minúť v chránenej dielni za výrobky je okrem toho nižšia ako odvod.

 

NÁHRADNÉ PLNENIE Z NAŠICH CHRÁNENÝCH DIELNÍ

Obchodík u Vierky aj naša cukrárenská výrobňa Vierkine maškrty sú obidve chránené dielne. Práve pre to máme širokú ponuku výrobkov, ktoré si od nás môžete objednať, napr.:

  • maxi torty pre 50 - 500 osôb ale aj klasické torty
  • ťahané štrúdle podľa starodávnych receptúr (výherca ocenenia Radničkiných trhov)
  • dodávanie zákuskov a občerstvenia počas celého roka
  • krabičky slaného alebo sladkého pečiva
  • medovníčky alebo keksíky s logom firmy
  • rôzne produkty z nášho eshopu v darčekovom balení

 

Nenašli ste to, čo ste hľadali? Alebo máte nejakú špecifickú predstavu? Neváhajte a kontaktujte priamo majiteľku a konateľku Vieru Holákovú na čísle 0915 978 050 alebo emailom na vieranika1@gmail.com

Záujemcovia o náhradné plnenie, prosím tiež kontaktujte horeuvedené číslo alebo email.