Náhradné plnenie

Čo je náhradné plnenie?

Ak zamestnávateľ zamestnáva aspoň 20 zamestnancov, je povinný v počte 3,2 % z celkového počtu zamestnancov zamestnávať aj občanov so zdravotným postihnutím. 

Okrem možnosti priamo zamestnať občana so zdravotným postihnutím má zamestnávateľ aj ďalšie možnosti, ako si túto povinnosť môže splniť:

1. Prvou z nich je tzv. „zadanie zákazky“, teda nákup výrobkov alebo služieb od pracovísk zamestnávajúcich zdravotne postihnutých (chránené dielne).

2. Druhou alternatívou je zaplatenie odvodu úradu práce, sociálnych vecí a rodiny (tento odvod je dosť vysoký).

 

Čo je výhodnejšie?

Posúďte samy: keď zaplatíte odvod, nič z toho nemáte. Keď objednáte výrobky z chránenej dielne, získate výrobky napr. pre zamestnancov, do spotreby alebo na reklamné či reprezentačné účely. Suma, ktorú musíte minúť v chránenej dielni za výrobky je okrem toho nižšia ako odvod.

 

NÁHRADNÉ PLNENIE Z NAŠICH CHRÁNENÝCH DIELNÍ

Obchodík u Vierky aj naša cukrárenská výrobňa Vierkine maškrty sú obidve chránené dielne. Práve pre to máme širokú ponuku výrobkov, ktoré si od nás môžete objednať, napr.:

  • maxi torty pre 50 - 500 osôb ale aj klasické torty
  • ťahané štrúdle podľa starodávnych receptúr (výherca ocenenia Radničkiných trhov)
  • dodávanie zákuskov a občerstvenia počas celého roka
  • krabičky slaného alebo sladkého pečiva
  • medovníčky alebo keksíky s logom firmy
  • rôzne produkty z nášho eshopu v darčekovom balení

 

Nenašli ste to, čo ste hľadali? Alebo máte nejakú špecifickú predstavu? Neváhajte a kontaktujte priamo majiteľku a konateľku Vieru Holákovú na čísle 0915 978 050 alebo emailom na vieranika1@gmail.com

Záujemcovia o náhradné plnenie, prosím tiež kontaktujte horeuvedené číslo alebo email.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie