Rozšírenie kamerového systému v priestoroch zamestnávateľa

„Zamestnávateľ VIERA - NIKA s.r.o. oznamuje zamestnancom, že od 8.3. bude na pracovisku rozšírený monitorovací kamerový systém, a to vo všetkých priestoroch, kde zamestnanci prichádzajú do styku s tovarom alebo s chránenými údajmi podľa GDPR.

Zamestnávateľ zaviedol kamerový systém z dôvodu, že v minulosti sa opakovali straty na zásobách tovaru z neznámych a nedohľadateľných príčin; toto bolo zistené priebežnými kontrolami ako aj pri inventarizácií a inventúre tovaru, čím vznikla zamestnávateľovi škoda. Ďalej sa kamerový systém zavádza z dôvodu kontroly plnenia pracovných povinností zamestnancov.

Stupeň narušenia súkromia zamestnanca je minimálny. Zamestnávateľ pristúpil k tejto forme monitorovania, nakoľko menej invazívne prostriedky neboli spôsobilé zabezpečiť ochranu majetku zamestnávateľa a plnenie pracovných povinností zamestnancov.

Zamestnávateľ prijal všetky primerané opatrenia, aby následky monitorovania zamestnanca boli čo najmenšie a najmiernejšie, najmä: zobrazovacie jednotky kamerového záznamu sú umiestnené v priestore, ktorý je zabezpečený proti prístupu neoprávnených osôb, kamerové záznamy sa uchovávajú po dobu maximálne 30 dní a potom sa automaticky mažú. Prístup ku kamerovým záznamom má iba štatutárny orgán zamestnávateľa.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie