×

Prečo si dať vytlačiť jedlý obrázok u nás?

Pridal: Pridané: 02.09.2016 15:02:24 Počet zobrazení: 378

02 September 2016

Nie sme len predajcovia jedlých oblátok, ktorí oblátky tlačia a predávajú mnohokrát bez akéhokoľvek povolenia na túto činnosť.

Predajca, ktorý tlačí a predáva jedlé obrázky, musí mať na túto činnosť:

  • riadne podnikateľské oprávnenie (živnosť, alebo s.r.o - s predmetom činnosti v oblasti potravinovej výroby - nielen počítačové spracovanie údajov, alebo ani to !!!) a
  • platné identifikačné údaje (obchodné meno, IČO, miesto podnikania a adresu prevádzky na ktorej túto činnosť vykonáva a má ju schválenú).

Tieto údaje si viete zistiť v záložke KONTAKT (každý kto podniká a prevádzkuje www stránku tieto údaje musí mať uvedené spolu s ďalšími náležitosťami, ktoré predpisuje zákon - obchodné podmienky, reklamačný poriadok, dozorný orgán, kontaktné údaje...)

Predajcu jedlých obrázkov si viete overiť na stránke živnostenského registra SR kde zadáte IČO, alebo meno a priezvisko predajcu.

1/ Ak predajca má živnosť zobrazia sa vám jeho údaje a vpravo si viete pozrieť jeho aktuálny výpis (v prípade že je živnostník), alebo výpis z OR (v prípade že je s.r.o).

Výpis sa otvorí na samostatnej záložke a z neho ihneď zistíte či dotyčný predajca má naozaj predmet podnikania a prevádzku na:
• potravinársku výrobu
• počítačové spracovanie údajov
• predaj tovaru

Predajca jedlých oblátok musí mať teda na túto činnosť:

• schválenú prevádzku s charakterom potravinárskej výroby
• vypracovaný systém správnej výrobnej praxe (HACCP) s dodržaním všetkých hygienických predpisov pre prácu s potravinami
• odbornú spôsobilosť pre prácu s potravinami a mať platný zdravotný preukaz (tlačiareň môže obsluhovať iba vtedy, ak spĺňa tieto kritériá, nakoľko prichádza do styku s potravinami -jedlé oblátky + farby
• špeciálnu tlačiareň a jedlé farby (nestačia len oblátky)

2/ Ak predajca vôbec nemá podnikateľské oprávnenie stránka vypíše nasledujúcu hlášku:

"Kritériám vyhľadávania nezodpovedá žiadny záznam."

Znamená to, že predajca nemá na túto činnosť vôbec žiadne povolenie a porušuje hneď niekoľko zákonov: živnostenský - neoprávnené podnikanie, je to teda čierna práca, daňový - neodvádzanie daní a iné porušenia právnych predpisov napr. hygienické.

Až teraz zvážte u koho si dáte obrázok vytlačiť !!!

Kontakt:

0917 860 860

0915 978 050

.

no alt

Aký podklad vybrať
 na jedlý obrázok?

INFO NÁJDETE TU

NÁHRADNÉ PLNENIE

Chcete ušetriť?

TU nájdete
viac informácií
o možnosti
náhradného plnenia.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info